Centru de consiliere

Despăgubiri în valoare de 50.000 £ pentru o angajată a unui hotel accidentată în timp ce muta un pat greu

Postat de:
Postat în: Vătămări corporale, Vătămări corporale - povesti de success ale clientilor
Data publicării: 23/06/2023

Ne bucurăm să anunțăm soluționarea cu succes a încă unui caz pentru Echipa IMD Solicitors LLP responsabilă de vătămări corporale grave și catastrofale.

Echipa noastră de specialiști a reprezentat o menajeră a unui hotel care s-a accidentat atunci când un manager i-a solicitat să mute un pat greu din hotel și să curețe dedesubt.

Clienta noastră a împins patul, conform instrucțiunilor primite. Patul s-a dovedit a fi prea greu pentru ea și, în timp ce îl împingea, a auzit o pocnitură la genunchi și s-a prăbușit la pământ, secerată de durere.

În urma accidentului, clienta noastră a suferit leziuni la genunchi care au necesitat o operație de reparare a meniscului.

Clienta noastră a primit despăgubiri în valoare de 50.000 £ pentru soluționarea dosarului.

De asemenea, am putut face aranjamentele necesare pentru urmarea unei terapii de reabilitare după operație, care i-a permis clientei noastre să se recupereze substanțial înainte de închiderea dosarului.

Astfel, clienta noastră a putut reveni la un program de muncă cu normă întreagă.

La IMD Solicitors, depunem întotdeauna toate eforturile pentru a ne ajuta clienții să beneficieze de terapie de reabilitare în regim privat, atunci când este cazul. Costurile aferente reabilitării pot fi substanțiale, iar noi avem un palmares incredibil în ceea ce privește decontarea cheltuielilor cu reabilitarea de către pârâți, astfel încât clienții noștri să nu fie nevoiți să cheltuiască niciun ban din fondurile proprii pentru ca viețile lor să revină la normal. Echipa noastră de avocați specializați are experiență considerabilă în reprezentarea clienților vătămați în accidente rutiere și negociem cele mai mari sume de despăgubire posibile. Suntem gata să efectuăm toate anchetele necesare pentru a ne asigura că dosarul dumneavoastră va fi soluționat cu succes. Dacă dumneavoastră, prietenii sau rudele dumneavoastră ați suferit leziuni în urma unui accident care nu a survenit din vina dumneavoastră, vă rugăm să contactați echipa noastră la numărul de telefon 0330 159 6497 sau prin e-mail la info@imd.co.uk.

Acest articol este destinat doar pentru a oferi informații generale și nu constituie consiliere juridică sau profesională. Vă rugăm să rețineți este posibil ca legea să se fi schimbat de la publicarea acestui articol.

Publicat de:

Wiktor BuzaPartener

Vătămări Corporale – IMD Solicitors LLP


Sună acum pentru a discuta cazul tău: 0330 159 6497
Solicitați un apel înapoi Luni - Vineri: 9am -5:30pm

Premii si acreditari