Centru de consiliere

Despăgubiri în valoare de 250.000 £ pentru un pieton lovit de mașină

Postat de:
Postat în: Vătămări corporale, Vătămări corporale - povesti de success ale clientilor
Data publicării: 05/06/2023

Mă bucur să anunț că Echipa IMD Solicitors LLP responsabilă de vătămări corporale grave și catastrofale a reușit să obțină despăgubiri considerabile pentru clienta noastră care a suferit un traumatism cranio-cerebral semnificativ în urma unui accident rutier.

În drumul spre casă, clienta noastră traversa strada când a fost lovită de o mașină care circula cu o viteză excesivă. Acest eveniment a schimbat viața clientei noastre, care a avut nevoie de o hemicraniectomie și de reabilitare semnificativă, în curs inclusiv în prezent.

Clienta noastră a suferit tulburări cognitive semnificative, probleme psihologice și fizice, inclusiv sindrom disexecutiv, apatie semnificativă, probleme grave cu memoria pe termen scurt și o pierdere a gustului și a mirosului.

Schimbarea care a survenit în viața clientei noastre este ilustrată cel mai bine de faptul că, înainte de accident, era o persoană incredibil de independentă și sociabilă, care se ocupa de finanțele proprii, dar și de finanțele fiicei sale și ale ginerelui său.

În urma accidentului, clienta noastră a încetat aproape complet să mai socializeze și își petrece majoritatea zilelor singură în camera sa. Trebuie să apeleze la alte persoane pentru a o ajuta cu majoritatea activităților cotidiene și are nevoie de încurajări frecvente din partea apropiaților pentru a funcționa normal.

Cazul a fost foarte complex și în timpul prezentării dovezilor, a ieșit la iveală faptul că clienta noastră a ieșit în fugă din spatele unei mașini parcate, în timp ce ținea în mână un telefon mobil și fără să acorde suficientă atenție carosabilului.

Acest lucru a dus la o reducere semnificativă a sumei despăgubirilor datorate clientei noastre, dar, cu toate acestea, am reușit să demonstrăm că șoferul vehiculului a fost responsabil de accident.

Clienta noastră a primit suma de 250.000 £, beneficiind, de asemenea, de reabilitare semnificativă pentru leziunile suferite.

Sperăm că despăgubirile obținute au redus grijile financiare ale clientei noastre pe viitor și că vor garanta că aceasta va beneficia de reabilitare constantă, pe termen lung.

Dacă dumneavoastră sau o persoană cunoscută aveți ghinionul de a suferi leziuni în urma unui accident și suspectați că există posibilitatea să fi suferit leziuni sau traumatisme cerebrale, este esențial să contactați echipa noastră de specialiști în domeniul traumatismelor cerebrale.

Vom reuși nu doar să obținem cele mai mari sume de despăgubire posibile, ci ne vom și asigura că beneficiați de un tratament de reabilitare corespunzător. Echipa noastră de avocați specializați deține o experiență considerabilă în reprezentarea clienților vătămați în accidente rutiere și negociem cele mai mari sume de despăgubire posibile. Suntem pregătiți să efectuăm toate anchetele necesare pentru a ne asigura că dosarul dumneavoastră va fi soluționat cu succes. Dacă dumneavoastră, prietenii sau rudele dumneavoastră ați suferit leziuni în urma unui accident care nu a survenit din vina dumneavoastră, vă rugăm să contactați echipa noastră la numărul de telefon 0330 159 6497 sau prin e-mail la info@imd.co.uk.

Acest articol este destinat doar pentru a oferi informații generale și nu constituie consiliere juridică sau profesională. Vă rugăm să rețineți este posibil ca legea să se fi schimbat de la publicarea acestui articol.

Publicat de:

Wiktor BuzaPartener

Vătămări Corporale – IMD Solicitors LLP


Sună acum pentru a discuta cazul tău: 0330 159 6497
Solicitați un apel înapoi Luni - Vineri: 9am -5:30pm

Premii si acreditari